ARAPGİR BELEDİYESİ BU YIL KİRALARA ZAM YAPMADI

Mülkiyeti Arapgir Belediyesine ait dükkanlara belli dönemlerde gelen kira zammı ile ilgili Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu kiracı olan esnaflarla bir araya geldi. Belediye başkanı Haluk Cömertoğlu'nu makamında ziyaret eden esnaflar için bu yıl Belediyeye ait dükkanlara yapılacak kira zam oranı merak konusuydu.

Konuyla ilgili kendisini ziyaret eden esnafa teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, bu yıl yaşanan ekonomik sıkıntılar ve ilçe esnafının yaşadığı sıkıntılar göz önüne alınarak esnafa Belediye dükkanlarında ödedikleri kira için zam yapılmayacağını söyledi. Böyle bir kararı Arapgir gibi mikro ekonomik bölgelerde esnafların ayakta kalabilmesi ve ileriye dönük sağlam adımlar atabilmesi adına attıklarını belirten Cömertoğlu, Arapgir esnafının da gayret göstererek müşterilere, ilçeye gelen misafirlere, gurbetçilere hizmet sunarken pürdikkat olmasını istedi. Dedikoduya ve fahiş fiyatlara karşı birlikte mücadele ederek bu tür handikaplara mahal verilmemesini, "Gelin birlikte hareket edelim, ilçemizin ekonomisini kalkındıran en önemli sacayağından biri olan esnaflığı temiz, dürüst, ahlaklı bir şekilde sürdürülebilir kılalım." diyerek temennilerini dile getirdi.

Esnaflardan oluşan heyet de Arapgir Belediyesi ve Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu'na teşekkür ederek belediyeden ayrıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi