ARAPGİR’DE RÜZGÂR ENERJİSİ İÇİN START VERİLDİ

Arapgir’de kurulması planlanan RES Rüzgar Enerjisi projesinin sahibi olan Ekşi Enerji Grubu sahiplerinden Hemşerimiz Serdar Ekşi, 10 MW değerinde elektrik üretimine sahip RES sisteminin kurulumuyla ilgili çalışmalar için ilçemize geldi. Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu’nu makamında ziyaret eden Serdar Ekşi, son birkaç yıldır devam eden ölçüm ve değerlendirme çalışmalarının ardından tesisin inşaat çalışmalarının başlaması için Arapgir’e geldiklerini belirtti. Ekşi, tesisi 1 yıl içerisinde sisteme oturtmayı planladıklarını, bu rüzgar enerjisi sistemiyle bölgede yeni bir sinerji oluşacağını, ülkemizin gündeminden hiç düşmeyen enerji ihtiyacıyla ilgili önemli bir proje olduğunu belirtti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ziyaretlerinden dolayı Serdar Ekşi ve Ferdi Bulut’a teşekkür ederek, konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Cömertoğlu, “Toprak ve su yaşamak için gerekliyse enerji de kalkınmak için gereklidir. Ülkemiz yoğun bir biçimde ekonomik ve sosyal kalkınmasını tamamlamaya çalışıyor. Bu konuda çeşitli atılımların gerçekleştirildiği ülkemizde RES sistemleri çok büyük öneme sahip. İlçemizde bu faaliyetleri gerçekleştirecek olan Ekşi Enerji Grubu ilçemizin merkezinde bulunduğu bölgemize büyük ölçüde katkılar sağlayarak burayı önemli enerji merkezlerinden biri haline getirecektir. Ayrıca bu çalışmalarla ülke ekonomimize önemli katkılar sağlanıyor, enerjiye olan ihtiyaç, yaşanan enerji krizi fırsata çevrilmiş oluyor. Kendilerini bu yatırımlarından dolayı kutluyor, bu hayırlı çalışmalarında kendilerini başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi