AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ARAPGİR'DE TANITILDI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Malatya'da milletvekili adayı gösterilen Ak Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Ak Parti Malatya il yönetimi üyeleri ilçemize gelerek Arapgir Ak Parti İlçe Başkanlığı binasında Arapgirlilerle bir araya geldiler.

İlçeye gelen heyet Kaynarca'da Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer, büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri, parti yönetimi ve üyeleri ile vatandaşlar tarafından karşılandı. Daha sonra Ak Parti ilçe binasına gelen heyet burada vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan konuşmalarda Arapgir Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, yaklaşan seçimlerin bir milat olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye'de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Tümer yeni ve büyük Türkiye olunda çıkılan bu yolculuğun herkese önemli görevler verdiğini, Adayların bu anlamda Türkiye tarihinin en önemli görevine talip olduğunu ve bu yolculukta kendilerinin de üzerine düşeni yapmak için canla başla çalıştıklarını anlatarak adaylara başarılar diledi. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da, erken seçim kararı ile başlayan seçim çalışmalarının gelmiş geçmiş en büyük oyunların bozulması için verilen önemli bir karar olduğunu, bu noktada başlatılan seferberliğin prangaların söküp atılarak ülkenin selameti, geleceği, maddi, manevi tüm alanlarda sıçrama sağlayarak çağ atlayacağı anlamına gelen bir öneme sahip olduğunu belirtti. Tarihin ve günümüzün geldiği dönüm noktasının kendilerine bir misyon yüklediğini hatırlatan Cömertoğlu, milletvekili adaylarının bu misyonu başarı ile sürdürmeye talip olma yolunda kendilerine başarılar dilediklerini belirterek, adaylıklarını tebrik etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Ak Parti tarafından yapılan önemli projelere değinerek, "24 Haziran'dan sonra da bütün hızıyla bu projeleri gerçekleştirip yola devam etmemiz lazım." dedi. Bakan Tüfenkci, millete hizmet yolunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, 81 milyonu bir ve kardeş olarak gördüklerini, Türkiye'yi büyütmenin gayreti ve hesabı içerisinde olduklarını ifade etti. Seçimlerin önemine işaret eden Tüfenkci, "AK Parti'nin bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler ortada. Biz laf üretmiyoruz, eserlerimizle, icraatlarımızla, yaptıklarımızla övünüyoruz, 'yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır' diyoruz. Gittiğimiz her yerde AK Parti'nin imzası var. Kim ne derse desin, kim hangi oyunu kurursa kursun, hangi planı yaparsa yapsın, oyun bozucuların en büyüğü Allah'tır. Allah'ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var." diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Arapgir ilçesinin AK Parti'ye verdiği desteğin her geçen yıl arttığını vurgulayarak, "24 Haziran seçimleri Türkiye tarihinin en önemli seçimidir." dedi.

Çalık, uluslarası güçlerin Türkiye üzerinde oyunlar oynadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Ana muhalefet lideri dönmüş Türkiye'yi Avrupa'yı şikayet ediyor. Yatırımcılara 'Türkiye'ye gelip yatırım yapmayın' diyor. Ekonomik kriz çıkarmak için her biri kendi alanında beraberce, ortakça çalışma yapıyorlar. Uluslararası güçler, ana muhalefet başta olmak üzere, kirli ittifakın ortakları beraberce Türkiye'yi yerle yeksan etmek için mücadele ediyor. Dolar 4,80-5 lira oldu, adamlar neredeyse göbek atacaklar. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Sizin partinizin adında halk var, siz bir de tuttunuz milletin ittifakını kurdunuz. Ona millet ittifakı değil, sizin gibi milletin sesini dinlemeyen, adında halk olmasına rağmen halkını dinlemeyen partilerin ittifakına, olsa olsa milliyetsiz ittifaklar denir. Biz milli ve yerli ittifakların hep yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz."

Bakan Tüfenkci ve Öznur Çalık'ın ardından milletvekili adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan da vatandaşlara seslendi.

Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci, esnaf ziyaretinde bulundu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi