KOSGEB GİRİŞİMCİLERİNE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Geçtiğimiz günlerde Arapgir Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Malatya İl Müdürlüğü işbirliğiyle 60 kişiye, Erzincan Üniversitesi Kemaliye Hacı Ali Akın Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Tamer Cömert tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verildi. Verilen eğitimlerin ardından 18 Mayıs Cuma günü saat 11.00'de düzenlenen törenle başarı gösteren kursiyerlere KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verildi.

Sertifikaların dağıtılmasından önce Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı konuşmada, "KOSGEB ülke genelinde sağladığı destekle yüzlerce girişimcinin yüzünü güldürüyor. Bu girişimcilerin ülke ekonomisine katkısı her geçen yıl daha da büyüyor. Böylece küçük ve orta ölçekli işletmelerin yerelden genele kalkınmada ne denli büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha anlıyoruz. İlçemizde özellikle yöresel ürünlerin üretiminin, işlenmesinin ekonomik değeri olan ürünler haline getirilmesinin hızlandığı dönemimizde şüphesiz büyük bir katkı sağlayacaktır.Hem ülkemiz için, hem ilçemiz için ben bu kursun hayırlı olmasını diliyorum. Kursa katılarak başarı sağlayan girişimci vatandaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi

KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki ise önce kursiyerlere KOSGEB Destekleri ve sertifika alındıktan sonraki süreç hakkında önemli bilgiler verdi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Seki, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve KOSGEB Malatya İl Müdürü Murat Seki tarafından sertifikaları teslim edildi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi