BAŞKAN CÖMERTOĞLU ANKARA’DAKİ ARAPGİR DERNEĞİ’NİN 64. YIL KUTLAMASINA KATILDI

Ankara’da faaliyet gösteren Arapgir Kalkındırma Derneği’nin 64’ncü kuruluş yılı dolayısiyle düzenlediği “Mor Reyhan Gecesi” yapıldı. Geceye katılım ve ilgi yüksek oldu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Emekli Vali hemşehrimiz Yılmaz Ergun’un da katıldığı gecede çok sayıda dernek yöneticisi de bulundu.

Derneğin kuruluşunun 64’ncü yılını coşku ile kutlayan katılımcılar, müzik programıyla da coştular. Gecede hazırlanan üç boyutlu Çobanlı Konağı tablosu açık artırmada satıldı. Açık artırmada en yüksek fiyatı veren Ankara Malatyalılar Eğitim Derneği Başkanı Ekrem Dernek tablonun sahibi oldu.

Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir gecede yaptığı konuşmada dernek faaliyetleri hakkında bilgiler vererek Ankara’da Arapgir’i en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini belirtti.

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da gecede yaptığı konuşmada Arapgir’de tarihi yapıların restore ve düzenlemesi, Mor Reyhan başta olmak üzere Arapgir ürünlerinin tanıtım ve değerlendirilmesi için çaba gösterildiğini söyledi. Arapgir’in turizm atılımı yapmakta olduğunu belirten Cömertoğlu “Konaklarımız, tarihi özelliklerimiz, yemeklerimizle Arapgir’i en iyi şekilde tanıtıp turizm hamlesi yapmak üzere büyük bir çaba gösteriyoruz. Sizlerin desteği ile bu çabamız kısa zamanda sonuç verecektir” dedi.

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi