BAŞKAN CÖMERTOĞLU PASKALYA BAYRAMI DAVETİNE KATILDI

Medeniyetlere Başkentlik yapan Arapgir’de kardeşlik bağları güçleniyor. Bu kapsamda ayrım yapmadan her kesime eşit yakınlıkta bulunan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu kardeşliğin en güzel örneğini Ermeni ailesinin paskalya kutlamalarına katılarak sergiledi.

Mikail ve Serkis Ortaçlıgil’in Paskalya Bayramı davetini geri çevirmeyen İlçe Kaymakamı Salih Sak ve Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ziyarette bulundular.

Ziyarette konuşan ev sahibi Mikail Ortaçlıgil, “Dostluk kardeşlik nedir, gelsin görsünler, amacımız bu. Sizleri ağırlamaktan çok mutluyuz, bizleri bayramımızda yalnız bırakmayarak çok mutlu ettiniz” dedi.
Bu özel günü birlikle kutlamak için davet edilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Cömertoğlu ise, “Evinizi sofranızı bize açtınız. Bizde hem sizlerin, hem de bu vesile ile Ermeni vatandaşlarımızın Paskalya Bayramını kutluyoruz. Tabi biz bugün sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bu ülkede yaşayan hangi dile, hangi kültüre mensup olursa olsun tüm vatandaşlarımız birinci sınıf vatandaştır. Arapgir’de yaşayan tüm hemşerilerimiz hizmetin en iyisine layıktır. Sayısı azda olsa Ermeni vatandaşlarımızın bu şehirde yaşaması bizleri mutlu ediyor. Paskalya Bayramına bizleri de davet etmenizden çok mutlu olduk” dedi.

Paskalya Bayramı hakkında bilgiler veren Serkis Ortaçlıgil’de, “Bizim Paskalya Bayramımız bu bayramı burada sizler sayesinde kutluyoruz. Kültürümüzü devam ettiriyoruz. Davetimize karşılık verdiğiniz için çok çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi