İLÇEMİZDE İKİ BİN DUT FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

İLÇEMİZDE İKİ BİN DUT FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

Arapgir Belediyesi kırsal kalkınma projeleri ile çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl bin beş yüz dut fidanı dağıtan belediyemiz, bugün de ücretsiz iki bin dut fidanı dağıttı.

Arapgir Belediyesi çiftçilere iki bin dut fidanı dağıttı. Geçen yıl da bin beş yüz dut fidanı çiftçiye hediye edilmişti.

KIRSAL KALKINMAYA DESTEK

Arapgir Belediyesi kamyon garajında gerçekleştirilen dut fidanı dağıtım töreninde çiftçilerle bir araya gelen Arapgir Belediyesi Başkanı Haluk Cömertoğlu, kırsal kalkınmaya destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Başta ilçe merkezi olmak üzere tüm Arapgir genelinde yeşil dokuyu güçlendirmeyi hedeflediklerini aktaran Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu “Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir ilçe bırakmak istiyoruz. Bu amaçla bu dönemde ağaçlandırmaya uygun olan her alana fidan dikeceğiz, boş yer bırakmayacağız. Geçen yıl bin 500 fidan toprakla buluşturuldu, bu sene de iki bin dut fidanını çiftçilerimize dağıttık. Dut fidanı çok uzun ömürlü bir meyve sadece meyvesi değil yaptığı da en az meyvesi kadar şifa içeriyor.” dedi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi