'KAYISI ÇİÇEĞİ FESTİVALİ' ARAPGİR’DE SON BULDU

'Kayısı Çiçeği Festivali' Arapgir’de son buldu.
 
Dünya Kayısı Başkenti olarak bilinen Malatya'da, "Hayat Çiçek Açıyor" sloganıyla (MAGTAD) Malatya Gastronomi, Turizm ve Tanıtım Derneği öncülüğünde "Kayısı Çiçeği Festivali" Arapgir’de son buldu.
Festival kapsamında Malatya'ya davet edilen şefler, gurmeler, yazarlar, gazeteciler, tur rehberleri ve seyahat acenteleri temsilcilerinin Pazar günkü durağı Arapgir oldu.
 
Türkiye’de üzüm ve reyhan denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Arapgir’in sadece üzüm ve reyhanı değil kültürü, tarihi ve doğası da tanıtıldı.
 
Onar Mahallesinde bulunan 800 yıllık Cem Evi ve Kaya Mezarlarını ziyaret eden heyet ardından Kaynarca Sosyal Tesislerinde öğle yemeğini yedi. Samime Aydınlar Kültür Merkezinde düzenlenen programdan sonra ilçemizdeki tarihi yerlerden olan “Mirliva Ahmet Bey Cami ve Metin Emiroğlu Konağı’nı ziyaret ettiler. Ardından Eskişehir Vadisinde bulunan Seyir Alanına geçildi. Gümrükçü Osman Paşa Camisini ziyaret eden heyet daha sonra Kozluk Çayında düzenlenen Uluslararası Fotokamp alanında incelemelerde bulundular. Arapgir Musikisinden oluşan müzik dinletisi düzenlendi. Daha sonra Tarihi Millet Han’ında yöresel Arapgir yemekleri ikram edildikten sonra MAGTAD ve Tur Operatörleri Heyeti memnun bir şekilde İlçemizden ayrıldılar.
 
Programa; Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcılar Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Kılıç, MAFSAD Başkanı İnan Orhan, Gazeteci Bülent Yalvaç, Malatya Gastronomi Turizm ve Tanıtım Derneği Yöneticileri ve şenlik kapsamında Malatya'ya davet edilen profesyonel tur rehberleri katıldı.

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi