18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 106. YILDÖNÜMÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Arapgir’de çeşitli anma ve kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Samime Aydınlar Kültür Merkezi’nde yapılan programda Çanakkale Türküleri katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Anma ve kutlama programı Arapgir Protokolü tarafından Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Törene Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, İlçe Jandarma Komutanı, ,İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürü, şehit yakınları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum, kuruluşların temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törene katılanların anıta çelenk koymalarının ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla son buldu. Samime Aydınlar Kültür Merkezi’nde Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü kutlama ve Şehitlerimizi anma etkinlikleri kapsamında anlam dolu bir program gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Okullardan katılan öğrenciler çeşitli etkinlikler sergilerken Kerem Aydınlar Fen Lisesi tarafından düzenlenen oratoryo gösterisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi