BAŞKAN V. İLHAMİ MENGİ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ PROGRAMINA KATILDI

Arapgir Belediye Başkan V. İlhami Mengi "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" Programına Katıldı

Başkan V. Mengi, Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü, Türk Milleti’nin onurlu mücadelesinin ve yeniden doğuşunun şanlı destanı İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 97. Yıldönümü münasebetiyle Samime Aydınlar Kültür Merkezinde, Arapgir İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen programa katıldı.

Düzenlenen etkinliğinde Başkan Mengi, genç öğrencilerin arasına katılarak şanlı destanımızın simgesi İstiklal Marşımızı salonda bulunan herkesle birlikte okudu.

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de TBMM tarafından kabul edilişinin yıl dönümü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle andığını dile getiren Başkan V. Mengi, etkinlik çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdikten sonra, görev alan öğrencilere teşekkür ederek programdan ayrıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi