BAŞKAN CÖMERTOĞLU'NA ANLAMLI ÖDÜL

Tamamı engelli ve dezavantajlı çocuk ve gençlerden oluşan tiyatro ekibiyle 8 yılda 310 oyun’la 55.000 izleyiciye ulaşan Yön Engelsiz Sanat Derneği 4. Engelsiz Sanat Ödüllerini dağıttı . Geçen yılların tecrübesiyle geniş bir kadroyla büyük bir organizasyon yapmaya hazırlanan atölye, bu yıl Erzincan Üniversitesi ev sahipliğinde, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan İl Kültür Müdürlüğü katkılarıyla “Toplumsal Barış” temasıyla organize edildi.

Gece ile ilgili bilgi veren Yön Engelsiz Sanat Derneği ve Türkiye Engelsiz Sanat Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÖKSÜZ, ‘’8 yıldır engellilerin yanı sıra sosyal anlamda da engellenen çocuk ve gençlerle profesyonel sahne sanatları çalışmaları yapmaktayız. Son 4 yıldır toplumsal barışa katkı sağlamak ve ülke genelinde farkındalık yaratmak amacı ile organize ettiğimiz Engel ’siz Sanat Ödüllerini bu yıl Erzincan’da  “Toplumsal Barış” temasıyla coşkulu bir hale getirebilmek amacı ile hazırlıklarımızı tamamladık.’’ diye belirtti.

4. Engelsiz Sanat Ödülleri Gecesi 3 Aralık 2017 Dünya Engelliler Gününde Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törende Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da ödül sahibi oldu. Başkan Cömertoğlu ödülünü  Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu'ndan aldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi