MTÜ İLE ARAPGİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MTÜ İLE ARAPGİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile Arapgir Belediyesi arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla protokol düzenlendi. Protokol Rektör Prof. Dr. Aysun BAY KARABULUT ve Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu arasında gerçekleştirildi.

 ARGE Ve ÜRGE İş Birliği

Düzenlenen protokolde Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile Malatya Arapgir Belediyesi arasında bölgenin gelişmesine ve yeni istihdam imkânlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla başta yöresel ürünler olmak üzere ARGE (Araştırma ve Geliştirme) ve ÜRGE (Ürün Geliştirme) faaliyetlerini yürütmek üzere iş birliği protokolü yapıldı.

İşbirliği protokolünde MTÜ başta yöresel ürünler olmak üzere tarafların uygun görülen alanlarda ARGE (Araştırma ve Geliştirme) ve ÜRGE (Ürün Geliştirme) faaliyetlerini yürütmek üzere yöresel ürünlerin verimliliğinin ve iş istihdamının artması için akademik destek sağlayacak, yeni eğitim kursları açılması için destek sağlayıp akademik destek’te vereceği belirtildi.

Gelirlerin %10’u Öğrencilere Burs Olarak Verilecek.

MTÜ ile Malatya Arapgir Belediyesinin AR-GE ve ÜRGE’sini birlikte yaparak geliştirdiği ürünlerden elde edilen gelirin yüzde onunun (%10) öğrencilere burs verilmesi için Malatya Turgut Özal Üniversitesini Geliştirme Vakfına verileceği belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, MTÜ geliştirilen ürünlerin ambalaj, pazarlama ve uluslararası ihracatta ürünlerin reklam tanıtımını gerçekleştirip aynı zamanda pandemi süreciyle e-ticaret sektörün’de destek vereceğini belirtti.

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi