MOR REYHAN’LI TEMİZLİK ÜRÜNLERİ ÜRETİLECEK

TEKNOPARK’ta Milanalife şirketi ile İnönü Üniversitesi arasında protokol imzalandı. Mor Reyhan’dan yola çıkılarak antibakteriyel sıvı el sabunu ve antibakteriyel yüzey temizleyici çalışmaları başlayacak.

Arapgir Mor Reyhan’ı Kimya Sanayisinde yerini alacak. TEKNOPARK öncülüğünde Milanalife şirketinin yürüteceği çalışma ile ilgili işbirliği için Rektör Ahmet Kızılay protokole imzasını attı.

Protokol imzalandıktan sonra açıklamada bulunan Milanalife Kimya Gıda Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ Yönetim Kurulu Üyesi Teyfik Alparslan, “Milanalife olarak Teknoparkta bir şirketiz. Firma olarak sıvı el sabunu, çamaşır suyu, kıvamlı çamaşır suyu, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı ve antirifirizli cam suyu üretmekteyiz. Şuan ArGE projemiz Malatya’da yetişen mor reyhandan yola çıkarak anti bakteriyel sıvı el sabunu ve anti bakteriyel yüzey temizleyici çalışmalarını yapıyoruz. Mevcut olan projeyi gerçekleştirirken laboratuvar olarak İnönü üniversitesinin laboratuvarından yararlanmaktayız. İnönü Üniversitesi ArGe projemizi gerçekleştirirken ürün geliştirme, yeni ürün üretme ve kalite sistemlerinin yönetilmesi konusunda bize destek sağlamaktadırlar. 27.10.2020 tarihinde rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile birlikte ilgili rektörlük binasında protokol imzalanmıştır.” ifadelerine yer verdi.

 

http://www.malatyataraf.com/mor-reyhanli-temizlik-urunleri-uretilecek-5874/

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi