ARAPGİR'DE 10 KASIM TÖRENİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yılı yurt genelinde olduğu gibi Arapgir'de de Törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. Yılı anma kapsamında saat 08:55'de Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni yapıldı. Çelenk Sunma Törenine İlçe Kaymakamı Mustafa Dilekli, Belediye Başkanvekili Hüseyin Akşahin, İlçe Garnizon Komutanı v. Mert Aslan, Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, İlçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol üyelerinin sırasıyla Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasına müteakip anma programına devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan anma programına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından program sona erdi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi