İLÇEMİZDE MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Arapgir Muhtarlar Derneği tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ‘Muhtarlar günü’ programı düzenlendi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen program çerçevesinde, Arapgir Mahalle Muhtarları Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak Anıta çelenk sundular.

19 Ekim Muhtarlar Günü programına Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, Arapgir Muhtarlar Derneği Başkanı Turhan Onar, İlçe Emniyet Amiri Hasan Yasin Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir, Arapgir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü İbrahim Türkoğlu, siyasi  parti temsilcileri, Muhtarlar Derneği üyeleri ile muhtarlar kutlama programına katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunmasının ardından sona erdi.

Konuşmaların ardından Muhtarlar, Arapgir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü İbrahim Türkoğlu ile birlikte İlçe Kaymakamı Mustafa Dilekli’yi ziyaret etti.

Heyet daha sonra Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Cömertoğlu; “Muhtarlar halkın temsilcisidir, önderidir. Muhtar neşede, tasada, kara günde, iyi günde hep yanı başımızdadır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci derecede rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin ve huzurun sağlanmasında en önemli görevi yerine getirmektedir. Gece gündüz demeden halkımızla birlikte olan, halkımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme kavuşturmak için çabalayan muhtarlarımızın gününü kutluyorum.” dedi. 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi