YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEMESİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Arapgir Belediyesi, ilçenin alternatif turizm potansiyelini keşfetmeye devam ediyor.

13 Eylül Pazar günü Çerkez tepesi mevkiinden ilçe merkezine yapılan uçuş denemesini Yamaç Paraşütçüsü Burhan Çalışkan gerçekleştirdi.

İlçemiz semalarında ilk defa yamaç paraşütü ile atlayış yapıldı.

Tarihi ve doğal güzelliği ile ziyaretçi akınına uğrayan ilçemiz, yamaç paraşütünde de yeni bir adres olması için çalışma başlatıldı.

Kayaarası kanyonunda kamp yapmak üzere ilçemize gelen Malatya Sportif Havacılık Kulübünden Yamaç Paraşütçüsü Burhan Çalışkan ilçe merkezinde bulunan ve rakımı bin 300 olan Çerkez Tepesi mevkiinde yamaç paraşütü ile atlayış gerçekleştirdi.

İlçede ilk kez yapılan uçuş, renkli görüntülere sahne oldu. Malatya Sportif Havacılık Kulübü Üyesi Burhan Çalışkan, Çerkez Tepesi´nden başarılı bir uçuş gerçekleştirdi.

İlk kez böyle bir manzara ile karşılaşan ilçe sakinleri o anları cep telefonlarıyla kaydederken, çocuklar ise paraşütün iniş yaptığı yerde sevinç gösterisinde bulundu.

Burhan Çalışkan; İlk etapta deneme amaçlı uçuş yapıldığı, sonrasında ise gruplar halinde ve yolcu alarak da atlayış yapmak istediklerini belirtti. Bu sporu Arapgir’li gençlere sevdirmek ve Arapgir’de de yapıldığını göstermek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi