ARAPGİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ HALUK CÖMERTOĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR KUT

Arapgir Belediye Başkanımız Sayın Haluk Cömertoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Haluk Cömertoğlu, “30 Ağustos, Türk milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür” dedi.

Başkan Cömertoğlu yayınladığı mesajda; “Büyük milletimizin diriliş destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bir milletin küllerinden doğuşunun müstesna bir günüdür. Kurtuluş Savaşı döneminde vatanımızın kahraman evlatları yokluk içinde zor şartlarda yaşlısıyla genciyle top yekûn, üstüne bastığımız bu toprakları vatan yapmış, bayrağımızın ebediyete kadar semalardan indirilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamıştır. Bize miras bırakılan bu aziz vatanın bekası ve selameti için bugünün önemini idrak etmek zorundayız.

 30 Ağustos aziz milletimizin istikbalini korumak için tüm engelleri birlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla ve kararlılıkla aşması bakımından büyük anlam ifade etmektedir. Milletimiz imkânsızlıklar içinde bulunsa da vatanını, bayrağını ve bağımsızlığını canını pahasına ortaya koyarak korumuştur.

Şimdi bu tarihi bilinçten uzak, geçmişini bilmeyen gafiller iyi bilsin ki milletimizin bin yıllık kardeşliğini kimse bozamayacaktır. Malazgirt’de, Mohaç’da, Çanakkale’de, Sakarya’da, İnönü’de yenilmeyen, esaret altında kalmayan bu milleti hiçbir güç bölemeyecektir. Zafer, korkakların ve milletin huzur ve güvenliğine kast edenlerin değil, vatanını canı pahasına koruyan, vatanın evlatlarının olacaktır.

Bu duygular içinde 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu ve gururunu bize yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Bu vatanın korunmasında azim ve kararlılıkla mücadele eden ordumuzun, emniyet teşkilatımızın ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi