ARAPGİR’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Reyhan kokulu ilçeye 204 konut, 13 dükkan, 51 villa yapılıyor

Arapgir’in yeni bir çehreye kavuşması ve konut ihtiyacının karşılanması adına hayata geçirilen proje kapsamında 204 konut, 13 dükkan, 51 villa yapılacak.

Arapgir Belediyesi tarafından Şıhlar Mahallesinde bulunan mülkiyeti Arapgir Belediyesine ait taşınmazlar üzerine, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. Maddesine göre kapalı teklif usulü kat karşılığı inşaat yaptırılması ihale gerçekleşti.

Arapgir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve hızla yükselmeye devam eden Mor Reyhan ve Sarıçiçek Konutları gerçekleştirilen ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Yaklaşık 4 yıldır çalıştığımız Arapgir’in yeni bir çehreye kavuşması, konut ihtiyacının karşılanması ve gurbetten memleketine dönmek isteyenlere huzurlu bir konutların yapılması anlamında projemiz belediyemiz tarafından tamamlanarak, ihaleye sunuldu. Teklifler değerlendirildi ve sözleşmesi imzalandı. Hem belediyemiz hem yüklenici hem de Arapgir’imiz açısından hayırlı olacağına inandığımız bir proje. 204 konut, 13 dükkan, 51 villadan müteşekkil bir proje ve bu konutlar, Malatya’daki en lüks site planında toplam 100 dönüm üzerinde sosyal donatılarıyla özgün ve yeni bir mahalle kurulumu başlamış bulunuyor” bilgisini verdi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi