ÖLÜMÜNÜN 35. YIL DÖNÜMÜNDE FEHMİ GÜR ANILDI

Belediyenin Sosyal ve Kültürel projeleri kapsamında Ünlü Halk Şairi Fehmi Gür’ün vefatının 35. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek bir panelle anıldı. 22 Kasım 2017 günü Saat 14.00 de Samime Aydınlar Kültür Merkezinde Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlayan programda İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Ramazan ÇİFTLİKÇİ, Halk Kültürü Araştırmacısı Hüseyin ŞAHİN,  Gazeteci Yazar Kemal DENİZ ile Fehmi GÜR’ün oğlu, Şair-Yazar Nurettin GÜR, Fehmi Gür’ ün hayatı, sanatı, eserleri ve yazdığı şiirleri üzerine görüş ve düşüncelerini sundular.

Program öncesinde belediyemiz tarafından İlçemiz Osmanpaşa Mahallesinde bulunan Ispanakçı Mustafa Paşa Kütüphanesi bahçesine yaptırılan “Edebiyat Beşiği” projesi kapsamında arasında Fehmi GÜR’ ün heykelinin de bulunduğu bölgede inceleme yapıldı. Daha sonra Şairin Cömertli Mahallesi Alaybey Mezarlığında bulunan kabri ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Kültür merkezinde düzenlenen programa ilçe Kaymakamı Salih Sak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, İlçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program sonunda panelistlere plaket takdimi ve Arapgir’ in koleksiyon ürünü olan Reyhan Seti hediye edildi. Ayrıca Nurettin Gür tarafından 2017 yılında çıkartılan “Babam Fehmi Gür’ün Hayat Hikâyesi ve Şiirleri” adlı kitabın tanıtımı ve dağıtımı da yapıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi