İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI DENETLEME YAPILDI

İçişleri Bakanlığının talimatı ile tüm ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen koronavirüs denetimi ilçemizde de Kaymakam Mustafa Dilekli, Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Akşahin, İlçe Jandarma Komutanı v. Hakkı Çetin, İlçe Emniyet Amiri Hasan Yasin Karaca, Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şenol Sekizsu, Ali Özge Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Tümer, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı, Arapgir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Denetlemeler sırasında Kaymakam Mustafa Dilekli, Belediye Başkan v. Hüseyin Akşahin ve beraberindekiler ilçe merkezinde esnafa ve vatandaşlara sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda uyarılarda bulundu.

Denetlemenin ardından açıklama yapan Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli: "Özellikle sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyulup uyulmadığını denetliyoruz. Vatandaşın sağlığını korumak hepimizin görevi. Kurumlarımız çalışıyor bu çalışmaların başarıya ulaşması için de herkesin kurallara uyması gerekiyor. Bugün hepimiz alandayız.

Arapgir Belediye Başkan v. Hüseyin Akşahin’de ülke olarak zor günlerden geçildiğini kaydetti. Halk sağlığını korumak için herkese görev düştüğünü belirten Başkan v. Hüseyin Akşahin: "Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Temelde uyulması gereken üç kural var. Maske, hijyen ve sosyal mesafe. Bugün kaymakamımızla denetimlerimizi gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızı ve esnafımızı üç kurala uymaları konusunda uyardık. Halkın sağlığını korumak için herkese görev düşüyor. Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor henüz salgından kurtulmuş değiliz. Herkes önce kendisinin ve ailesinin sağlığını düşünerek hareket etmeli. Bizlerde elimizden geldiğince devletimizin bize vermiş olduğu yetki ile vatandaşlarımızın kurallara uyup uymadıklarını denetleyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi