“GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE MALATYA’LI İLİM VE FİKİR İNSANLARI” SEMPOZYUMU

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi işbirliğinde uluslararası katılımlı düzenlenen “Geçmişten Günümüze Malatya’lı İlim ve Fikir İnsanları” sempozyumu yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin organize ettiği iki günlük sempozyum programında  Arapgir’li Muhuddin Mekki, Fikir ve Gönül Adamı  Fethi Gemuhluoğlu, Müderris Hüseyin Avni Efendi, Karabaş-ı Veli Hazretleri,  Şeyh Hasan Onar ile şairler Fehmi Gür ve Şemsi Belli’nin hayatı, sanatı ve eserleri uzman hocalar tarafından anlatıldı.

17-19 Kasım tarihleri arasında Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyumda iki gün boyunca dört ayrı salonda yapılan oturumlarda toplam 64 bildiri sunuldu.
Arapgir’li yedi önemli şahsiyetin anlatıldığı oturumlara Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da katılarak bildirileri dinledi.

Programda katılımcılarla bizzat ilgilenen Başkan Cömertoğlu,  Sempozyumu organize eden Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’ne ayrıca Arapgirli bilim, sanat ve fikir adamlarının sempozyumda anılmalarından dolayı programa katılarak sunum yapan akademisyenlere teşekkür etti.
Başkan Cömertoğlu, program sonunda katılımcılara Arapgir’in koleksiyon ürünü olan Reyhan Çayı, Reyhan Reçeli ve Reyhan Kurusundan oluşan Reyhan Seti hediye etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi