TRT DİYARBAKIR RADYOSU ARAPGİR’DEN CANLI YAYIN YAPACAK

TRT Genel Müdürlüğüne bağlı GAP-Diyarbakır Radyosu tarafından Yöremizden ve Türkü Diyarı Programları 07-14 Kasım tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerinden naklen canlı yayın yapılacaktır.

Bu kapsamda 07 Kasım Salı günü Arapgir ilçemizden Saat 10.00 ila 16.00 arası naklen canlı yayın yapılacağı ilgili müdürlük tarafından bildirilmiştir.  Tarihi Millet Hanında gerçekleştirilecek olan naklen canlı yayın programının Saat 10.00 – ila 13.00 arasında yayınlanacak olan Yöremizden programı kapsamında,  Arapgir ilçesi tanıtılacak, ilçenin tarihi, kültürü, yapılan çalışmalar ve yapılacak projeler ilgili kişiler tarafından 10-15 dakikalık süreler içerisinde  anlatılacaktır. Program arasında ise Arapgir’ in yöresel türküleri canlı olarak seslendirilecektir.  Aynı gün Saat 15.00 ila 16.00 arasında yayınlanacak olan Türkü Diyarı isimli programda ise Arapgir’in mahalli   sazlı ve sözlü musikisi yine Arapgirli sanatçılar tarafından seslendirilecektir.

Naklen canlı yayın programı TRT Radyo-1 FM frekansları üzerinden ve internet üzerinden dinlenebilecektir.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi