ARAPGİR MOR REYHANINDA HEYECANLANDIRAN GELİŞMELER YAŞANIYOR

 

İlçemizde Arapgir Mor Reyhanı katma değeri yüksek ürün haline getirilerek markalaşma yolunda atılan adımların ardından Gıda Perakendecileri Derneğinin düzenlediği Gelişim Kongresinde standımızı açarak ziyaretçilere ev sahipliği yaptık. Bim, Makro, Metro ve Migros gibi birçok mağazalar zinciri kuruluşlarının üst düzey yetkilileriyle görüşüp bilgi alışverişinde bulunduk. 

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Arapgir Mor Reyhan Çayı ve Yöresel Ürünlerin pazarlanması tanıtımı için İstanbul Levent Otel’de Gıda Perakendecileri Derneğince organize edilen zincir mağazalar ve toptancıların katıldığı 900 kişinin iştirak edip gün boyu süren 4. Ortak Gelişim Kongresinde en çok ilgi çeken stant olduk. Migros, Metro, Bim, Şok ve Makro başta olmak üzere 13 zincir mağaza CEO ve Genel Müdürleriyle bizzat konuşma ve Reyhan Çayını sunma fırsatı bulduk. Büyük bir organizasyon ve yıllık 140 milyar büyüklükteki bir döngü. İnşallah bizde bu sofrada olmak için en iyi teklifle işlerimizi yerelden ulusala, kırsal kalkınma modelimizi taşıyacağız.”

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi