MASKİ MAHALLE MUHTARLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Arapgir'de mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

MASKİ Genel Müdürlüğü Arapgir Belediyesi toplantı salonunda mahalle muhtarlarıyla toplantı gerçekleştirdi. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya başkanlığında gerçekleşen toplantıya Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Basri Aknar, Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İlhami Mengi ve Mehmet Metin Bölükbaşı, Abone İşleri Daire Başkanı İsmail Güney, Tesisler Daire Başkanı Hilmi Akpınar ile çok sayıda şube müdürü ve MASKİ personelinin yanı sıra Arapgir'de bulunan mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Basri Aknar oldu. Başkan Yardımcısı Aknar, toplantıya katılım sağlayan tüm mahalle muhtarlarına ve MASKİ yetkililerine teşekkür etti. Toplantının ilçe genelinde yaşanan ve su ve altyapı ile alakalı bazı sıkıntıların çözümü için büyük bir önem ifade ettiğini belirtti. Daha sonra sözü alan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya Arapgir'e yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Kaya; "Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları dâhilinde Arapgir İlçesi genelinde maliyeti 17,8 milyon TL olan 136 kilometrelik altyapı yatırımlarını gerçekleştiriyor." diyerek, ilçe merkezinde ihalesi gerçekleşmiş ve yapımı başlamak üzere olan altyapı yenileme çalışmalarını anlattı. "Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte bütün ilçelerinin altyapı çalışmaları MASKİ Genel Müdürlüğü’nün sorumluluk alanına dâhil oldu. Malatya’nın ilçelerinin tamamında içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları yapan MASKİ Arapgir ’de çalışmalarına devam ediyor." diyen İrfan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Arapgir İlçesi genelinde maliyeti 2,3 milyon TL olan 33 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımızı tamamladık. İlçemizde yaptığımız yatırımlarla altyapı sorununun önüne geçiyoruz. Malatya genelinde güçlü yatırımlar yapıyoruz. Sağlam altyapı ile sağlam gelecek inşa ediyoruz.” Arapgir İlçesi genelinde altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için plan ve projeler yaptıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya; “İlçemizde yaptığımız incelemeler sonucunda 103 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmasını planlıyoruz.  Arapgir İlçemizde içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımız tamamlandığında ilçemiz sağlam altyapı ve temiz bir çevreye kavuşmuş olacak. Arapgir İlçesi genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. Toplantıya katılan daire başkanları ve şube müdürleri de muhtarlara, Arapgir'de yapılan çalışmalar, alınan önlemlerle ilgili bilgiler verdi. Daha sonra mahalle muhtarları tek tek söz alarak mahallelerinde yaşanan sıkıntıları anlattı. MASKİ yetkilileri de ilçede yaşanan tüm sorunlar için gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiğini ve tüm sorunların sürdürülen çalışmalarla çözüme kavuşacağını belirttiler.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi