TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN BELEDİYEMİZE ÖDÜL VERİLDİ

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları, 24.08.2017 tarihinde Şerifler Yalısında gerçekleştirilen jüri toplantısıyla belirlendi.

 69 belediyenin, 82 uygulama ve 61 proje dalında toplam 143 proje ile başvurduğu yarışma sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Restorasyon Bölüm Başkanı Hemşerimiz Prof. Dr. Kemal Kutgün EYÜPGİLLER yürütücülüğünde Yüksek Mimar Oytun KASAPGİL’ in hazırlamış olduğu Elmasik Hamamının Restorasyon Projesi ile katıldığı yarışmada, proje dalında belediyemiz ödüle layık görüldü.

Jüri açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi; Arapgir Belediyesi; sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan canlanma yaratarak, tarih ve kültür mirasının koruması konusunda değerli katkılarından ve başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Ödülüne layık görülmüştür.

Tarihi Kentler Birliği tarafından geçmiş yıllarda Çarşı Hamamı ve Seher Atmaca Konağının projelendirilmesi için nakdi yardımı yapılmıştı. 2012 yılında da Çarşı Hamamı Rölöve Restorasyon projesi ile TKB Tarafından belediyemize proje dalında ödül verildi. 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi