ARAPGİR'DE AK PARTİ 6. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Arapgir İlçe Başkanlığında kongre rüzgarı esti. Geçtiğimiz haftasonu 16. Eylül Cumartesi günü saat 14:00'te Arapgir Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen kongreye vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Ak Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile çevre ilçelerden ilçe başkanları, belediye başkanları, parti yönetimleri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş kongreye katıldı. Katılımın yoğun olmasıyla coşkulu bir kongre gerçekleşti. Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından divan başkanı ve üyelerinin seçilmesiyle başladı. Divan Başkanlığına Malatya İl Başkan Yardımcısı Nadir Çalık, Başkan Yardımcılığına İl Başkan Yardımcısı Eyüp Sağlam, Divan Üyeliklerine ise İl Başkan Yardımcısı İlhan Doğan, Arapgir Gençlik Kolları Başkanı Murat Çakmak, Arapgir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Güler seçildi. Ardından protokol konuşmaları gerçekleşti. Protokol açılış konuşmasını gerçekleştiren Arapgir Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, kuruluşundan bugüne görev aldığı Ak Parti'ye hizmet etmenin kendilerine onur verdiğini, Ak Parti ile çıkılan yolculuklarında gerçekleştirdikleri faaliyetleri dile getirerek, organizasyonda emeği geçenlere, katılım sağlayanlara teşekkürlerini iletti. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise yaptığı konuşmada, kutlu yürüyüşün durmadan devam edeceğini, bu yolda hizmeti geçen herkese teşekkürlerini iletti. Başkan Cömertoğlu Arapgir ile ilgili yaşanan sorunlarda çözüm odaklı hareket ettiklerini, bu hassasiyetle Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı dahil aradıkları herkesten olumlu ve aynı şekilde çözüm odaklı karşılık aldıklarını belirterek bu nedenle teşekkürlerini dile getirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "80 milyonu bir ve kardeş bilerek Türkiye'yi kalkındırmaya, büyütmeye çaba gösteriyoruz." dedi.

Tüfenkci, AK Parti Arapgir İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Anadolu'yu Anadolu yapan insanlar, geçmişin izlerini günümüze taşıyan bu coğrafyayı, yurt edinen değerli insanlara her türlü hizmeti yapmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

Milletin 15 Temmuz'da gösterdiği dirayetle, milli iradeye sahip çıkmasıyla, tanka, topa göğsünü siper etmesiyle farkını ortaya koyduğunu anlatan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"80 milyonu bir ve kardeş bilerek Türkiye'yi kalkındırmaya, büyütmeye çaba gösteriyoruz. Baktığınız zaman bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ekonomiyi büyütmeye çabalıyoruz. Türkiye'yi her alanda üç kat, beş kat büyüttük. Büyütmeye de devam ediyoruz. Alt yapılarıyla, üst yapılarıyla, sağlığıyla, eğitimiyle 15 yıl öncesine göre mukayese edilemeyecek bir Türkiye oluşturduk. Yeter mi? Yetmez. Bizim bu millete hizmet borcumuz var. Millet devam dediği sürece, seçimlerine gidiyoruz. Ak mı kara mı milletle irtibatımızı koparmadığımız sürece biz bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Sizlerin destekleriyle Türkiye'yi uluslararası arenada çok farklı noktaya taşımış olacağız. Biz ekonomimizin tüm çarklarını çalıştırarak esnafımıza, tüccarımıza sanayicimize, ihracatçımıza çok farklı destekler vererek onların önünü açarak yolumuza devam edeceğiz."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Malatya'nın her seçimde partilerine büyük destek verdiğini söyledi.

Milletin liderleriyle olan hikayesinin bir aşk hikayesi olduğunu belirten Çalık, "Milletimizin liderimize, liderimizin de milletimize çok büyük bir aşkı var. Allah bu aşkı hiç bitirmesin. Bunca istememezliğe rağmen milletimiz bu kadar terör örgütlerine, uluslararası güçlere rağmen cumhurbaşkanımıza ve partimize hep destek çıktı." diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Çalık, şunları kaydetti: "Maalesef ülkemizde ana muhalefet yapan ve yaptığını sanan iktidara aday olan baş müdür ne diyor? Kılıçdaroğlu 'bana iktidarı 4 yıl verin' diyor. Millet sana bu iktidarı 4 gün bile vermez. Sana 4 gün verip bu millet, ihanet etmez. Sen şehitlerimizin ailesini mahkemeye veren genel başkansın, Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanı şehitlerimizin ailesini mahkemeye veriyor. Ne diye? Çelenk zarar görmüş diye. Allah rızası için ya Kılıçdaroğlu, can vermiş bu şehidimin yakını bu toprakları vatan yapan şehidimin ailesini sen nasıl mahkemeye verirsin? Teröristlerle kol kola girmekten 'adalet yürüyüşü' adıyla sözde adalet yürüyüşü yapana iktidarı nasıl teslim edersiniz? Kardeşlerim siz CHP'nin fikrini çok iyi bilirsiniz. Onların iktidar olmak gibi bir dertleri yok. Onların derdi varsa yoksa Erdoğan. Erdoğan kadar kafana taş düşsün inşallah." Çalık, 2019'da seçimlere gideceklerini anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı: "İşte bir kez daha ak mı kara mı olduğunu Kılıçdaroğlu görecek. Kılıçdaroğlu partisinin nasıl Ali Cengiz oyunları ile başa geçtiğini biliyorsunuz. O Ali Cengiz oyunları ile partinin başına geldiği gibi şimdi de uluslararası güçlerle Almanya'daki ablası, Amerika'daki arkadaşlarıyla Türkiye'yi alaşağı etmeye çalışıyorlar. Ali Cengiz oyunlarını bu millet yemez. Bu millet CHP'nin dersini her seçimde sandıkta verdi. Bundan sonrada verecektir."

Yapılan konuşmaların ardından Aday olmak isteyenlerin başvurularını tamamlamaları çağrısı yapıldı. Arapgir İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Tümer tek aday olarak listede bulunan yönetimi ile sahneye davet edildi. Çekilen toplu fotoğrafların ardından oy kullanımı gerçekleştirildi. Yeterli katılım ve oy çokluğu ile Adalet ve Kalkınma Partisi Arapgir İlçe Başkanlığı görevine yeniden Mehmet Tümer seçildi. İlçe Başkanı Mehmet Tümer kongreye katılanlar tarafından tebrik edildikten sonra program sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi