KURBAN BAYRAMI VE BAYRAM TATİLİ İÇİN ÖNLEMLER ALINDI

Kurban Bayramının huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için Arapgir Belediye Başkan Vekili Ramazan Erdem’ in Başkanlığında Başkan yardımcısı ve  birim amirleri toplanarak  bayram ve 10 günlük tatil süresince alınması gereken önlemler belirlendi.

Kurban bayramı süresince belediye tarafından verilmekte olan  hizmetlerin  düzenli olarak sürdürülmesi için  bir takım tedbirler alındı.  Ayrıca her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için ekiplerin çalışma gün ve saatleri düzenlenerek, nöbetçi ekipler oluşturuldu.  Kurbanlık hayvanların satışları  her yıl olduğu gibi bu yıl da sanayi  sitesi  atlındaki belediye kamyon garajında yapılacaktır.

Belediye mezbahanesinde bayramın iki günü görevli bulundurulacak  ve kesim yapmak isteyen vatandaşlarımız için mezbahanenin  açık ve temiz tutulması sağlanacaktır.

Tatil süresince cenaze defin işlemleri için belediyede görevli ekip bulundurulması kararlaştırıldı.

Yine 10 günlük tatil süresince ilçe merkezi ve 63 mahallemizin çöplerinin düzenli olarak alınması için ekipler oluşturuldu.

Belediye Zabıtaları tarafından  çarşı Pazar denetimi, araç park yerleri  ve nöbetçi fırınların düzeni konusunda esnaflarımıza gerekli uyarılar yapılacaktır.

Ayrıca belediyenin  kurban atıkları ile ilgili halkımızdan bir ricası olup,  özellikle havaların sıcak olması nedeniyle çevre kirliliğine sebebiyet verilmemesi için vatandaşlarımızın kurban  atıklarını  gelişi güzel bir şekilde çevreye atmamaları, usulüne uygun bir şekilde poşetleyerek çök konteynırlarına bırakmaları,  veya yeri müsait olan vatandaşlarımız bahçe veya tarlalarında derin çukurlara gömerek bu atıkları bertaraf etmeleridir.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi