ULUSLARASI FESTİVALDE ARAPGİR REYHANI RÜZGARI ESTİ

Bolu’nun Mengen İlçesi’nde yapılan 32. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’ne katıldık.

İlçemizin de stant açtığı Mengen İlçesi’ndeki geleneksel Uluslararası Aşçılık ve Turizm festivali’nin 32’incisi festival yürüyüşü ile başladı.
Arapgir ilçesi’nin yöresel lezzetleri ve kültürünü tanıtmak amacıyla 32. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalinde Arapgir’in yöresel ürünlerinin sergilendiği stant büyük ilgi gördü.63 yörenin ürünlerinin sergilendiği festivalde katılımcılara ikram edilen 5 binden fazla Reyhan Şerbeti festivale damgasını vurdu.Katılımcıların çok beğendiği Reyhan Şerbetini tadan Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut Reyhan Şerbetine hayran kaldığını belirterek, stantta katılımcılara Reyhan Şerbeti ikram etti. Festivalde Malatya Profesyonel Aşçılar Derneği de Kayısı Tatlısı ikramında bulundu. Ayrıca 16 İlin aşçıları hazırladıkları ikramlarda Arapgir Mor Reyhanını kullandı. 63 ilin stantlarının yer aldığı iki gün sürecek festivalde vatandaşlar farklı ürünlerden tatma şansını da buldu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi