ARAPGİR’DE 5 GENÇ ÇİFTÇİYE 30 DAMIZLIK DÜVE HİBE EDİLDİ

ARAPGİR’DE "GENÇ ÇİFTÇİ HİBE DESTEK PROJESİ" KAPSAMINDA 5 GENÇ ÇİFTÇİYE 30 DAMIZLIK DÜVE HİBE EDİLDİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında Arapgir’de damızlık düve almaya hak kazanan genç çiftçilere düveleri teslim edildi.

Arapgir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisleri nezaretinde yapılan dağıtımına katılan Arapgir Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömertoğlu hak sahibi genç çiftçilere hayırlı olsun temennisinde bulunarak; Devletimizin üretimle uğraşan genç çiftçilere çok önemli bir katkısı olan düvelerin ilçemiz hayvancılığına ve sahiplerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hak sahibinin cebinden hiç para çıkmadan tamamen hibe olarak dağıtımı yapılan hayvanlar üretime katkı sağlayacaktır. Üreticilerimiz için de önemli bir kazançtır dedi.

Dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Sayın Salih Sak, Arapgir Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Basri Aknar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi