SEHER ATMACA KONAĞI RESTORASYON PROJESİNE 1. LİK ÖDÜLÜ

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Etkin Belediye Proje Yarışması" ödül töreni 18-19 Temmuz 2017 tarihlerinde Ankara Green Park Otelde düzenlendi. Ödül törenine 174 belediye katıldı. Çevre ve altyapı projeleri, iyi yönetim projeleri, sosyal-ekonomik ve kültürel projeler ile tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik kategorilerdeki projelerin olduğu yarışmada, ödül sahibi belediyeler belirlendi.

Yerel yönetimlerin etkin projeleri ile katıldığı yarışmanın ödül törenine,  MİARGEM Başkanı Halil Memiş başta olmak üzere; milletvekilleri, büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları ile belediye bürokratları katılırken, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Belediye Proje ve AR-GE Birimi sorumlusu Haluk Şener’de törende hazır bulundu.

 Uygulamaya geçirdiği model projelerle marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Arapgir Belediyesi, düzenlenen yarışmada Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler Kategorisinde Yüksek Mimar Halime Nilgül ŞENER tarafından hazırlanan rölöve, restitüsyon ve restorasyon projemiz; “Seher Atmaca Konağı Restorasyon Projesi” 174 belediye projesi arasında 1.liğe layık görüldü.

Tarihi ve kültürel değerlerini; yoğun emek harcayarak projelendirip, bulduğu finans kaynakları ile de hayata geçiren Arapgir Belediyesi, bu eserlere yüklemiş olduğu fonksiyonlarla da ülke genelinde ses getirmeye devam ediyor.

Bu çerçevede, MİARGEM’in 3. Etkin Belediye Proje Yarışması ödül töreninde Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştür. Başkan Haluk Cömertoğlu  “Öncelikle, belediyemizi böylesi anlamlı bir ödüle layık gördükleri için Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi'ne teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde 200 civarında belediyenin katılımcı olarak proje sunmuş olduğu yarışmada, Seher Atmaca Konağı Restorasyon Projemizin 1. lik ödülüne layık görülmesi bizi ve tüm Arapgir’li hemşerilerimi ziyadesiyle memnun etmiştir. Arapgir Belediyesi olarak; göreve geldiğimiz günden itibaren, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında, kadim geçmişe sahip ilçemizde tarihi, kültürel ve doğal mirasımıza değer verecek çalışmalara imza atmak için yoğun emek harcadık. Bunlardan bir tanesi de Ermeni Yaşam Evi ve Müzesine dönüştüreceğimiz “Seher Atmaca Konağı Restorasyon Projesidir. Bu çerçevede, projemize finans sağlayan DAP İdaresi başta olmak üzere, başarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu ödüle bizleri layık gören ve proje sunumlarına imkân veren MİARGEM Etkin Belediye Proje Yarışması düzenleme kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi(MİARGEM)’in Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler Kategorisinde 1.liğe layık görülen “Seher Atmaca Konağı Restorasyon Projesi” ödülünü Başkan Haluk Cömertoğlu aldı.

Farklı kategorilerde ödüllerin takdim edilmesinden sonra günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile ödül töreni sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi