MOLLA EYÜP KÜTÜPHANESİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE EDEBİYAT BEŞİĞİ PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından,         2016- 2017 yılı Yatırım Programları kapsamında geçtiğimiz aylarda     kültür sektörü projelerinin desteklenmesi amacıyla, Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması ve Tanıtımı Projesi,  Manevi Şahsiyetler Projesi, DAP Bölgesi Muhtelif Kültür Projesi ve DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi ana başlıkları altında proje başvuruları çağrıya çıkartılmıştı.  

            Belediyemiz tarafından farklı başlıklar altında dokuz adet proje hazırlanarak, DAP idaresine sunulmuştu. Bu projelerimizden “Molla Eyüp Kütüphanesi Çevre Düzenlemesi ve Edebiyat Beşiği Projesi” ilgili idare tarafından kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.

            Söz konusu projenin tanıtımını yapmak ve protokol imza töreni için 14 Temmuz Cuma günü DAP yetkilileri ilçemize geldiler. Gelen heyet ile belediyemiz yetkilileri arasında Samime Aydınlar Kültür Merkezinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ilçenin tanıtımı,  belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar ve kültürel projeler hakkında katılımcılara açıklayıcı bilgiler verdi. Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması ve Tanıtımı Projesi Kapsamında geçtiğimiz yıl yapılan ve idarece kabul edilen “Eskişehir Vadisi Kentsel Tasarım Projesinin” tanıtım sunumu, işin yapımını üstlenen firma tarafından katılımcılara aktarılarak; DAP Başkan Yardımcısı Volkan Güler projeler hakkında bir konuşma yaptı. Daha sonra geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı yapılarak, proje hakkında katılımcıların görüş ve önerileri alındı.  Toplantının ardından, Eskişehir Vadisine geçilerek Molla Eyüp Kütüphanesi önünde projenin protokolü taraflar arasında imzalandı. İmza töreninin ardından uygulama yapılan alanlarda inceleme gezileri düzenlendi.

            Toplantıya Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, DAP Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Basri Aknar ve Çetin Özdemir, Belediye Birim Müdürleri, DAP İdaresinden Proje Koordinatörü Süha Durak, FKA Malatya Temsilcisi Serhat Karaca ve ilgili yüklenici firma yetkilileri katıldı.   

 

https://www.haberler.com/dap-tan-arapgir-e-hibe-destegi-9842121-haberi/

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi