RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

            Arapgir İlçesinde Ramazan Bayramı öncesi ilçe daire amirleri, mahalle muhtarları ve halkımızın katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi. İlçe Kaymakamı Salih SAK’ın başkanlığında Belediye toplantı salonunda       yapılan toplantıya Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya, İlçedeki daire amirleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

             Toplantının açılışında bir konuşma yapan Kaymakam Salih Sak katılımcıların Ramazan Bayramını kutladıktan sonra, vatandaşlardan gelen taleplerin dinlenmesine geçildi. Muhtarlar ve vatandaşlar öncelikli olarak son günlerde ilçede yaşanan içme suyu sıkıntısının dile getirildiler. Bu konuda MASKİ yetkilileri gerekli çalışmaların yapıldığını ve vatandaşların mağduriyetinin en kısa süre içerisinde giderileceğini söylediler.

            Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’ da yaptığı değerlendirme konuşmasında ilçede yaşanan içse suyu sıkıntısının hepimizin ortak sorunu olduğu ve bunun giderilmesi için ilgili kurumlarla birlikte çalışmaların yapıldığını, şehrin içme suyu ve kanalizasyon alt yapısının tamamen yenileneceğinin ve bu süreç içerisinde vatandaşların sabırlı ve anlayışlı olmalarını söyledi. İçme suyu sıkıntısının ise bayramdan sonra Bolpınar göletindeki suyun havut gediği mevkiinden ana kanala bırakılması için çalışmalara başlanılacağını söyledi.   İlçede yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler veren Cömertoğlu; halkı bayramın 3. Günü yapılacak olan Sarıçiçek Yayla Festivaline ve 06-09 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan uluslararası 3. Malatya Arapgir Kayaarası Fotokamp etkinliklerine davet etti ve tüm katılımcıların yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

            Toplantı vatandaşların ve muhtarların taleplerinin dinlenmesi ile birlikte sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi