AYDINLAR'DAN ARAPGİR'E MUHTEŞEM KÜLTÜR MERKEZİ

http://www.flashabermalatya.com/inx/haber-42317-Ayd%C4%B1nlar%E2%80%99dan_Arapgir%E2%80%99e_muhte%C5%9Fem_K%C3%BClt%C3%BCr_Merkezi_.html

 

Arapgir ilçesinde yaklaşık 100 milyon lira değerinde eğitim yatırımı yaparak Devlete teslim eden İşadamı Mehmet Ali Aydınlar, bu kez annesi adına muhteşem bir Kültür Merkezi yaparak Arapgir Belediyesine teslim etti. 

Yaptığı tüm yatırımları devlete devreden işadamı Aydınlar, Malatya’da en çok eğitim yatırımı yapan hayırsever olarak biliniyor. Son olarak ilçesine, annesi  Samime Aydınlar adına yaptırdığı kültür merkezi görenlere parmak ısırtıyor. 9 milyon bedelle Arapgir’e kazandırılan kültür merkezi, içinde barındırdığı salonları ve fiziki imkanları ile değil ilçede bir çok ilde bile bulunmuyor.

Samime Aydınlar Kültür Merkezi hakkında bilgiler veren Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, merkezin bir inci gibi ilçeye gelenleri karşıladığını belirterek “Sayın Mehmet Ali Aydınlar’a çok şey borçluyuz. Kendisine minnettarız, memleketimizi eğitim yatırımlarına boğdu. Fen Lisesinde 300 öğrenci eğitim görüyor, Üniversite de bine yakın öğrenci var. Bunları iş adamlarımıza borçluyuz. İlçemize yapılan Kültür Merkezi ise gururumuz olacak” dedi.

Başkan Cömertoğlu, emeği geçen Aydınlar ailesine ilçe sakinleri adına şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi