ARAPGİR BELEDİYE BAŞKANI HALUK CÖMERTOĞLU RAMAZAN AYI MESAJI

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ramazan Ayının Başlangıcı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

İçinden geçtiğimiz zor günlere rağmen, sabır ve şükür ayı olan Ramazan ayına ulaştığımız için mutlu ve umutluyuz. Ramazan Ayı insanda şükretmeyi yoksulların, çaresizlerin halinden anlama duygusunu, şuurunu pekiştiren, insanı yüksek ve yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren bir aydır. Özümüze döndüğümüz, ibadetlerimize Rabbimize her zamankinden daha fazla yakınlaştığımız şükür, dua ve dayanışma ayıdır. 

TEVEKKÜL İMANIMIZDAN GELİR

Covid-19 önlemleri kapsamında Ramazan Ayı’nda ibadetlerimizi evlerimizde yaparken, tedbirleri gevşetip toplum sağlığımızı riske atmamak için toplu ibadet yapamayacağız. Rabbimiz; başımıza ne gelirse gelsin tedbir almayı, sabretmeyi ve tevekkül etmeyi buyurmuştur. Tevekkül imanımızdan gelir. Tedbirleri almak, uygulamak bize, nihai karar Yüce Yaradanımıza aittir. Bu Ramazan ayında camilerimizi dolduramasakta eksilmeyeceğiz, ortak dualarla evlerimizde buluşacağız. Evlerimizde yapacağımız ibadetlerimizle Rabbimizin huzuruna çıkıp, affına sığınacağız. Yardımlaşma ve dayanışma hem dinimizin emirlerinden hem de milletimizin ortak ve vazgeçilmez değerlerindendir. Komşumuz açken, tok yatanlardan olmayacağız. Gücümüz kararınca, çorbada bizim de tuzumuz olsun diyeceğiz. Yüce gönüllü Türk Milletimiz bizi biz yapan değerlerimizi hiçbir zaman terk etmemiştir.

ŞİFA VE BEREKETLE HAYIRLI RAMAZANLAR

Camilerimizi yeniden doldurabilmek, yeniden omuz omuza saf tutabilmek için, sağlıklı bir gelecek için ibadetlerimize evimizden devam edelim. Başta yurttaşlarımız olmak üzere, koronavirüs salgını sebebiyle hasta olup, şifa bekleyen tüm insanlara Rabbimden şifa, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı, sadece oruç tutmakla yetinmeyip, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve hoşgörüyle en yüksek noktalara eriştiğimiz Mübarek Ramazan Ayı'nın Arapgirimize, ülkemize ve tüm İslam Âlemi’ne, şifa ve bereket getirmesini dilerim. Ramazan-ı Şerifimiz hayırlı ve mübarek olsun.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi