SENE SONU KAMPLI ARAPGİR TURU TAMAMLANDI

İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu (İÜBİS) tarafından gerçekleştirilen “Sene Sonu Kamplı Arapgir Turu” etkinliği Arapgir Belediyesi’nin organizasyonuyla ve ev sahipliğinde tamamlandı.
Geçtiğimiz hafta Salı gününden başlayıp Perşembe gününe kadar süren etkinlikte İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğuna üye bisikletçiler ilk gün Malatya’dan çıktıkları yolu Arapgir’e kadar pedallayarak tamamladı. Hareket ve kamp planına göre ilk gün Kozluk Çayı üzerinde bulunan Tarihi Meydan Köprüsü’nde kamp yapılması gerekirken, yoğun yağışlar ve hava muhalefeti nedeniyle ilk günkü kamp programı Arapgir Kapalı spor Salonu’nda gerçekleşti.
İkinci gün Eskişehir (Osmanpaşa) Vadisi turuna çıkan bisikletçiler, tarih ve doğa ile iç içe bir tur yaparak kamp yapacakları yer olan Meydan Köprüsü’ne vardı. Burada tüm hazırlıklarını tamamlayan ekip Kayaarası Kanyonu’na yürüyüş gerçekleştirdi. Trans yürüyüşün ardından programı tamamlayan sporcular Perşembe günü ilçeden ayrıldı. İÜBİS Başkanı Uğur Öztekin, organizasyon dolayısıyla ve ev sahipliği için Arapgir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek, Arapgir’in tarihi ve doğal güzellikleriyle, gezdikleri en güzel yerlerden biri olduğunu, böyle bir etkinlik gerçekleştirebilmiş olmanın kendileri için bir şans olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi