12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programı düzenlendi.

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı ilçemiz Samime Aydınlar Kültür Merkezinde Kerem Aydınlar Fen Lisesi tarafından düzenlenen programa Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Adil Taha Daşbaş, İlçe Emniyet Amiri Veysel Albayrak, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Emin Onbüyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili okuduları şiirler ve oratoryo gösterisi ile devam etti. Program tiyatro gösterisi ve Art Of Arapgir Musiki Heyeti’nin müzik dinletisi ile sona erdi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi