ARAPGİR'DE GENÇ ÇİFTÇİLERE HİBE PROJESİ TOPLANTISI

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞININ GENÇ ÇİFTÇİLERE VERİLECEK HİBE DESTEĞİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI  YAPILDI.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte konu ile ilgili olarak  Arapgir’ de bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Tekin ERDEMİR, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, Belediye Başkan Yardımcıları Basri AKNAR ve Çetin ÖZDEMİR, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mevlüt BİRLİK, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Personelleri ve çiftçiler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan CÖMERTOĞLU "Tebliğin amacı, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsal genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesidir'' şeklinde konuştu.

Arapgir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mevlüt BİRLİK ise proje hakkında yaptığı açıklamada "Program bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projeleri kapsamaktadır'' dedi.

12 Nisan’da başlayan başvurular,  11 Mayıs 2016 tarihinde mesai bitiminde sona erecek. Başvuruların İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat yapılması gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi