MALATYA VALİSİ ERSİN YAZICI İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Vali Yazıcı tarih, kültür, medeniyet ve gastronomi şehri Arapgir’i ziyaret etti.

İlçe ziyaretlerine aralıksız devam eden Vali Ersin Yazıcı, Arapgir’i ziyaret etti.

İlçe ziyaretine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Yazıcı’yı, Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve ilçe protokolü karşıladı.

Kaymakamlık makamında Kaymakam Fikri Badioğlu’ndan ilçemizin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Yazıcı, Kaymakamlık ziyareti ardından Arapgir Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’ndan ilçemizin altyapısı, üstyapısı, yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı. Arapgir Belediyesinde Vali Ersin Yazıcı’yı Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut ve birim müdürleri karşıladı.

Vali Yazıcı, beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Arapgir ilçe merkezindeki ticari faaliyetlerini sürdüren esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf ve vatandaşlar Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.

Vali Yazıcı Şehitlerimizin Emaneti Olan Aileleri ziyaret etti

14.03.1991 tarihinde İzmir ilinde şehit olan Hv. Onb. Hasan Hüseyin BULUT ve 05.01.2017 tarihinde Fırat Kalkanı Operasyonunda şehit olan J. Asb. Kd. Çvş. Hüsnü BİLGİÇ’in ailesini ziyaret ederek Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

İlçede Yapımı Devam Eden Kırsal Deprem Konutlarında İnceleme

Vali Yazıcı, 6 Şubat depremlerinde evleri ağır hasar gören vatandaşlara, Arapgir ilçemizin Mehmet Akif Mahallesinde TOKİ tarafından yapılmakta olan kırsal deprem konutlarında incelemelerde bulunarak yüklenici yapım firmalarından bilgi aldıktan sonra, Asım Külah Yaşam Evi, Metin Emiroğlu Konağı ve Tarih Parkını ziyaret etti.

Vali Yazıcı son olarak Arapgir İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek, yol emniyet tedbirleri ve asayiş durumlarıyla ilgili bilgi aldıktan sonra İlçe ziyaretini sonlandırdı.

Vali Ersin Yazıcı’ya ziyaretinde İl Emniyet Müdür V. Sn. Cengiz GÜLTEKİN ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın eşlik etti.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi