BAŞKAN CÖMERTOĞLU’NDAN KADİR GECESİ MESAJI

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, bugün idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesi ile ilgili bir mesaj yayımlayarak, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin ülkemizin ve tüm İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Kadir Gecesi’nin Ramazan ayı boyunca yapılan ibadetlerin taçlandığı sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen gece olduğunu vurgulayan Başkan Cömertoğlu mesajının devamında şu cümlelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan; gönüllerimizi inşa ve ihya eden mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız günlerde Yüce Rabb’imizin müjdesi Kadir Gecesi’ne bir kez daha erişmenin şükür ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir ay boyunca oruçlarımızı tutarak, iftar sevinçlerini yaşayarak, teravih namazlarını kılarak Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmeye gayret ettik ve idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile bu ibadetlerimizi taçlandıracağız.

Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemlerde hepimizin maneviyatını güçlendirmeye vesile olmasını umduğumuz bu gece, ülkemiz ve İslam âlemi için eşsiz bir fırsattır. Peygamberimiz, faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir. Tüm Müslümanların bu eşsiz gecenin feyzinden ve bereketinden manevi olarak yararlanması hepimizin ortak dileğidir.   

Hem İslam âlemi, hem dünya hem de ülkemizin ciddi imtihanlardan geçtiği şu günlerde Kadir Gecemizin milletimiz, İslam Âlemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.”

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi