CITTASLOW HEYETİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Cittaslow Birliğine Arapgir’in kabul edilmesinden sonra ilçemizdeki değişimleri değerlendirmek ve yerinde görmek üzere birlik başkanı ile yetkililer İlçemizi ziyaret etti.
Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu tarafından karşılanan cittaslow yetkilileri ilçemizden memnun kalarak ayrıldı.
Cittaslow Uluslararası Birlik Başkanı Mauro Migliorini ve eşi Cristina Dall’est, Birlik Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Türkiye Aday Kentler ve İdari İşler Sorumlusu Ece Çınar ile birlikte ilçemize gelerek ziyaretlerde bulundu.
Heyet tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yerinde görme imkanı buldu. İlçemiz hakkında detaylı bilgi veren Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu gelen heyete Samime Aydınlar Kültür Merkezinde ilçemiz hakkında brifing verdi. İleriki süreçte yapılacak projeler ve protokoller için istişarelerde bulunuldu.
İlçe merkezindeki incelemelerden sonra Onar Mahallesinde bulunan tarihi Kaya mezarları ile 800 yıllık Büyük Ocak Cemevi ziyaret edildi. Kozluk çayına geçen heyet buradaki mesire alanında incelemelerde bulundu. Daha sonra Kaşkaloğlu Konağı ve Hotelini ziyaret eden heyet Koru Mahallesinde Hacı Bayram Fırat isimli üreticinin üzüm bağında hasat gerçekleştirdi.
Heyet, Arapgir’deki tarihi dokunun, doğanın ve kültürün kendilerini çok etkilediğini belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler.
Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi