MALATYA VALİMİZ SAYIN HULUSİ ŞAHİN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

İlçemiz Samime Aydınlar Kültür Merkezinde İl ve İlçe Kurum Müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile Vali Hulusi Şahin Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda ilçemizin sorunları müzakere edilerek talepler, sorunlar dinlendi ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler alındı.

Toplantıya Vali Hulusi Şahin, İlçe Kaymakamı Adnan Doğan, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, kurum müdürleri, büyükşehir belediyesi yetkilileri, mahalle muhtarları ve kanaat önderleri katıldı.

Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu ve İlçe Kaymakamımız Adnan Doğan’ın selamlama konuşmalarının ardından söz alan Vali Hulusi Şahin, sizleri dinlemeyi daha çok önemsediğim için kısa konuşacağım dedi.

Çok önemli ve tarihi değere sahip bir ilçede olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şahin; “Bayramda gerçekleştirdiğim Havadan Yol Kontrol Denetiminde de özellikle dikkat ettiğim bir ilçe. Hem derli toplu hem de önemli bir coğrafya. Çok değerli insanlar yetiştirmiş, yetiştirmeye de devam eden bir yer” dedi.

Toplantının yapıldığı Samime Aydınlar Kültür Merkezi’nin pek çok ilde bile bulunmadığını söyleyen Vali Şahin, bu güzel tesisi yaptırarak ilçeye hibe eden değerli iş insanına teşekkür etti. Daire amirleri ve kurum müdürleri ile buraya gelerek Arapgir’in sorunlarını dinleyip çözmeye çalışacaklarını söyledi.

Toplantı sonrası kaymakamlık ve belediyemizi ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, ilçenin genel durumu hakkında Kaymakam Doğan ve Başkan Cömertoğlu’ndan kısa brifing aldı.

Arapgir ziyaretine yatırımlar ile devam eden Vali Şahin, Yeni Devlet Hastane inşaat alanını, İlçe Emniyet Müdürlüğü inşaat alanı ile lojman inşaatını, yeni hükümet binası inşaat alanı, bir hayırsever tarafından yaptırılan Yurt ve Hafızlık Kurs binası ve yine bir başka hayırsever tarafından Toki Bölgesinde yaptırılan Cami inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Daha sonra Vali Hulusi Şahin, 14.03.1991 tarihinde İzmir ilinde şehit olan Hv. Onb. Hasan Hüseyin Bulut’un ailesini ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi