BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KARNE ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Belediyemiz tarafından ilçe merkezi ve kırsalda yaşayan çocuklara karne şenliği düzenledi. 

Geçtiğimiz iki yıl pandemi koşullarında okuldan ve sosyal hayattan uzaklaşan çocuklar bu yıl dolu dolu geçirdikleri eğitim öğretim döneminin ardından karnelerini aldı. 

Arapgir Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik ilçede yaşayan çocuklar ve annelerin karne heyecanlarını “Anne Çocuk Karne Şenliği” ile pekiştirmesi anlamında bir ilk olma özelliği taşıyor. 

Çocukların okullarında karnelerini almalarının ardından anneleri ile katıldıkları şenlikte anneler ve çocuklar doyasıya eğlencenin tadını çıkardılar. 

Kırsalda yaşayan çocuklar sosyalleşme ve eğlenme fırsatı buldukları şenlikte palyaço ve animatörler eşliğinde yarışmalar ve eğlenceli oyunlar dolu bir gün geçirdiler. 

İlçe merkezinde bulunan Arapgir Belediyesi Musiki Evi ve Çocuk Belediyesi bahçesinde gerçekleşen şölene katılan anneler çocuklar ve Arapgir’li katılımcıların birlikte oldukları etkinlik eğlenceli anlara sahne oldu. 

Annelerin de eğlenerek kaynaştığı etkinlikte Arapgir Belediyesinin böyle güzel aktiviteleri sundukları için mutlu olduklarını ifade ettiler. 

İtalya’nın Orvieto kentindeki Cittaslow Uluslararası Genel Kurulunda Malatya’nın ilk Cittaslow Şehri olmaya hak kazanan Arapgir’deki çalışmaları anlatmak için katılım gösteren Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu şölen katılımcılarına telefonla eşlik etti. 

Arapgir’in anne ve çocuklarının karne heyecanlarını tebrik eden Başkan Cömertoğlu, ülkemizin zor günlerden geçtiği bu zamanda en çok ihtiyaç duyulan birlik beraberlik temalı etkinliklerinin devam edeceği müjdesini paylaştı. 

Başkan Cömertoğlu konuşmasında “Geleceğin yönetici, lider ve iş insanları olacak çocuklarımız bugünden yarını deneyimleme fırsatı yakalayabilsinler ve birlikte eğlenirken yeni şeyler öğrenebilsinler diye tüm imkanlarımızla çocuklarımızın gençlerimizin ve Arapgir’li komşularımızın her zaman hizmetinde olacağım. Hep birlikte daha güzel bir şehir inşa etme yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Güzel ülkemizin geleceği olan siz çocuklar mutlu oldukça bizler mutluluğunuzu daha da artırmak için çabalayacağız. “ dedi.   

Hayatlarında ilk defa palyaço ve animatör gören çocuklar Başkan Haluk Cömertoğlu’na teşekkürlerini ilettiler. 

Arapgir Belediyesi Başkan vekili Basri Yılmaz, Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem şölene katılım göstererek çocukların karne heyecanları ve mutluluklarına ortak oldular.

Eğlenceli etkinlikte tüm çocuklar anneleri ile yarışmanın ve eğlenceli oyunların tadını çıkardılar.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi