TÜRKİYE'NİN ÜRETEN USTALARI YALOVA’DA BULUŞTU

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü'nün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Anadolu'nun ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz projesinde yer alan Türkiye'nin Üreten Ustaları'nın ilk buluşması Yalova'da yapıldı.

Biri tahta çivi ile ayakkabı üreten Arapgirli yarım asırlık Usta Erol Hakan, diğeri ise yılların baklava ustası iken Yalova sütlüsü tatlısıyla Yalova'nın marka değerini sağlayan Ömer Hamurcu.

İki usta da dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği'nin Anadolu'nun ahisiyiz üreten Türkiye'yi projesi kapsamında Yalova'da buluştu.

Yalova valiliğinin himayesi ile organize edilen esnaf buluşması bugün Yalova'da yapıldı. Yalova Valisi Muammer Erol'un katıldığı toplantıda Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu da katılım sağladı.

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı Erol Korkut'un açılış konuşmasıyla başlayan programda projeye konu olan iki Ustaya yönelik çekilen belgesellerin sunumu yapıldı. Toplantıda Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüü Başkanı gazeteci yazar Fehmi Çalmak’da "İnsan ve İnsana Dair Hikayeler" başlığıyla bir sinevizyon sunumu yaptı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi