TURİZMCİLERDEN ARAPGİR’E TREKKİNG TURU

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından belirlenen Fırat Yolu Malatya Etabı’nın tanıtımı amacıyla TÜRSAB yönetim kurulu üyeleri, trekking seyahat acenteleri ve basın mensuplarından oluşan 30 kişilik ekibi Malatya’ya getirdi.

Kente gelen turizmciler önceden belirlenen altı günlük program kapsamında Malatya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezerek trekking yaptı.

Altı gün süren programda turizmciler, Akçadağ Levent Vadisi, Levent Vadisi Tümülüsleri, Darende Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Külliyesi, Günpınar Şelalesi ve Arapgir Onar Köyü, Kutanlı Peri Bacaları, Roma Köprüsü, Peri, Göz, Eskişehir Vadisi, Meydan Köprüsü, Kayaarası Kanyonunu ziyaret ederek trekking gerçekleştirdiler.

Daha önceden ilçemizde işaretlenen rotalar tanıtıldıktan sonra tarihi ve turistik mekânları da gezme fırsatı bulan ekip Arapgir’e hayran kaldı. Gastronomi anlamında faaliyet gösteren alanların yanı sıra konaklama alanlarını da ziyaret eden heyete musiki heyeti eşliğinde fasıl yapıldı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi