18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ'NÜN 107. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 18 Mart 2022 Cuma günü saat 9.30'da Hükümet Konağı önünde çelenk töreni gerçekleştirildi.

Törene; Arapgir İlçe Kaymakamı Adnan Doğan, Arapgir Belediye Başkanı v. Basri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Hasan Yasin Karaca, İlçe Jandarma Komutanı Üstğmn Mehmet Emin Onbüyük,  İlçe Milli Eğitim Müdürü, STK başkanları ve temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Anıta sunulmasına müteakip saygı duruşunda bulunulması, saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile tören sona erdi.

Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü programı, Hükümet Konağı önünde yapılan törenin ardından Samime Aydınlar Kültür Merkezinde saat 10.00'da başlayan anma töreni programı ile devam etti.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal etmiş Türk Büyüklerinin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kerem Aydınlar Fen Lisesi öğretmeni tarafından yapılan açılış konuşmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Program öğrencilerin seslendirdiği çeşitli şiirler ve video gösterileri ile devam etti. Programın bitiminde salonda bulunan bütün katılımcılar tarafından Türkiye’m adlı şarkı seslendirildi.

http://<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yxqzwR91_rM" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi