SOKAKTA YAŞAYAN DOSTLARIMIZ İÇİN MUHTELİF YERLERE KEDİ EVİ YERLEŞTİRİLDİ

Sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak ve onların barınmalarına, daha güzel yaşamalarına yardımcı olmak amacıyla Belediyemiz tarafından ilçemizin muhtelif noktalarına kedi evleri yerleştirerek sokaktaki dostlarımızı unutmadık.

İlçemizde ağır geçen kış şartları nedeniyle zor günler yaşayan sokak hayvanları için mama, yem ve su desteğini sürdüren Arapgir Belediyesi, sokakta yaşayan canları soğuk havalardan korumak amacıyla da muhtelif yerlere kulübeler yerleştirdi.

“Sokak hayvanlarına karşı hepimiz sorumluyuz”

Başkan Cömertoğlu, yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz, sokakta yaşayan dostlarımızın kışın soğuktan, yazın da sıcaklardan korunmaları için uygun yerlere kedi evleri yerleştiriyor. Böylece can dostlarımıza daha korunaklı alanlar sağlıyoruz. Özellikle bu zorlu günlerde sokakta yaşayan canlarımızı unutmayalım; kaldırım veya uygun yerlere mama ve su kapları bırakalım. Çocuklarımıza da hayvan sevgisini mutlaka aşılayalım. Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez. Sokak hayvanlarımızın mama, yem ve su ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da tek ricamız, sokakta yaşayan can dostlarımıza karşı duyarlılık göstermeleridir” diye konuştu.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi