ARAPGİR’İN COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ BEŞİNCİ ÜRÜNÜ POHMUT, ALTINCI ÜRÜNÜ MANUSA DOKUMASI OLD

Arapgir’in Coğrafi İşaret Tescilli Beşinci Ürünü Pohmut, Altıncı Ürünü Manusa Dokuması Oldu

Arapgir’in eşsiz lezzetlerinden Pohmut Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek coğrafi işaret belgesi aldı. Ayrıca Arapgir Manusa Dokuması’da Arapgir Belediyesinin girişimleriyle yapılan başvurunun ardından Arapgir Pohmutu ve Arapgir Manusa Dokuması’nın Coğrafi İşareti alınarak ilçenin ve bölgenin kültür mirasına kazandırılıp koruma altına alındı.

Arapgir Manusa Dokuması ve Arapgir Pohmutunda mutlu sona ulaşılmasının ardından Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu açıklamada bulunarak süreç hakkındaki değerlendirmelerini paylaştı. Cömertoğlu yaptığı açıklamada ‘Arapgir’e yeni iki coğrafi işaretli ürün kazandırmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Arapgir Köhnü Üzümü, Arapgir Mor Reyhanı, Arapgir Dolaması ve Arapgir Tandır Kebabında olduğu gibi coğrafi işaret tescili sonrasında Arapgir Pohmutu ve Arapgir Manusa Dokuması’nında ekonomiye kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi