İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Arapgir’de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı münasebetiyle Çelenk sunma töreni ve anma programı gerçekleşti.

Anma programı öncesinde ilk olarak saat 09:00’da Hükümet Konağı önünde Arapgir İlçe Kaymakamlığı ve Arapgir Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk anıtına bırakıldı.

Çelenklerin bırakılmasının ardından saat 09.05 geçe sirenlerin çalmasıyla birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk sunma töreninin tamamlanmasının ardından program saat 09:45’de Samime Aydınlar Kültür Merkezinde gerçekleşen anma programı ile devam etti.

Samime Aydınlar Kültür Merkezinde devam eden programda Saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Atatürk’ün Hayatı adlı video gösterisi sunumu gerçekleşti.

Video sunumunun tamamlanmasının akabinde ise Öğrenciler tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan Şiirlerin ve Oratoryo gösterisinin gerçekleştirildi.

Programa Arapgir Kaymakamı Adnan Doğan, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İlçe Jandarma Komutanı M. Emin Onbüyük, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, İlçe Müftüsü Hasan Uyan, İlçe Emniyet Amiri Hasan Yasin Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi