YENİKAPI'DA 4 GÜN SÜREN ASLANTEPE'DEN YENİKAPI'YA MALATYA TANITIM GÜNLERİ MUHTEŞEM FİNALLE

YENİKAPI'DA 4 GÜN SÜREN ASLANTEPE'DEN YENİKAPI'YA MALATYA TANITIM GÜNLERİ MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ

Malatya  Konfederasyonu'nun organize ettiği 21-24 Ekim tarihleri arasında 4 gün süren Aslantepe'den Yenikapı'ya Malatya tanıtım günleri coşkusu sona erdi. Sanatçıların sahne aldığı 4 gün boyunca özel konuklar adeta Yenikapı alanına akın ettiler. Devlet bürokrasisi, Siyasiler, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri  4 gün boyunca alanda ve Malatyalıların coşkusuna ortak oldular. Malatya tanıtım günleri kapanış programının sunuculuğunu radyo TV program yapımcısı Ali Biricik ve Serkan Lama yaptı. Ünal da sahne alan sanatçılar Malatyalı Bilal Sonses, Mehmet Balaban, Bilal Güregen, Songül Korkmaz, Ebru Yaman, Fatoş Çal, Aziz Karataş sahne alırken festivalin son gününde 7'den 70'e sanatçıların türküleri ile halaylar çekerek doyasıya eğlendiler.


İstanbul’da gerçekleştirilen Malatya Tanıtım Günlerinde yer alan Arapgir Belediyesinin standı büyük ilgi gördü.

Bu yıl 4.sü düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı’da törenle açıldı. Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtıldığı etkinliğe Arapgir Belediyesi’de katılarak ilçenin zengin mutfak kültürü ve yöresel yemeklerinin de tanıtımını yaptı. İstanbul’dan ve çevre illerden Yenikapı’ya gelerek Arapgir standını ziyaret eden katılımcılar Arapgirli mahalli sanatçıların cümbüş eşliğinde seslendirdiği yöreye ait türküler eşliğinde mor reyhan çayı içerek unutulmaz anlar yaşadı.

Dört gün sürecek olan Malatya Tanıtım Günlerini değerlendiren Arapgir Belediye Başkanı Cömertoğlu, “Dört günlük tanıtım programı dolu dolu geçiyor, etkinlikte Arapgir’in tarihi ve kültürel özelliklerini tanımın yanı sıra yapılan hizmetler ve projemizi katılımcılara aktararak bilgilendiriyoruz. Ayrıca Malatya dışında ikamet eden, Arapgir hasreti çeken hemşehrilerimizle de bir araya gelerek kısa bir sürede olsa onları evlerinde hissetmelerini sağlamış oluyoruz. Başta Köhnü üzümü ve reyhan çayı olmak yaptığımız yöresel ikramlarla ilgi odağı haline gelen standımızda, dört gün boyunca Arapgir musiki ekibi de olağan üstü gayret göstererek misafirlerimize yöresel müzik ziyafeti sundular. Standımızı ziyaret eden Bakanlarımız başta olmak üzere valilerimizi, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı, müsteşarlarımızı, dernek başkanlarımızı ve gurbetçilerimizi en iyi şekilde misafir ederek gelen misafirlerimize üzüm, reyhan çayı ve hediye ettik. Programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi