AB TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ NIKOLAUS MEYER-LANDRUT’A ZİYARET

Bu yıl Haziran ayında ilçemizi ziyaret eden AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’a Arapgir Belediyesi Meclisi’nin aldığı kararla “Fahri Hemşehrilik Beratı” verildi. Büyükelçi Landrut’un Arapgir’i ziyareti sırasında kendisine eşlik eden Ticaret, Ekonomi ve AB Politikaları Bölüm Başkanı Ekonomi Müsteşarı Bartosz PRZYWARA ve Avrupa Birliği Basın Müşarivi Miray AKDAĞ’a da “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim edildi.

Bu yıl 5 Haziran Cumartesi akşamı ilçemize gelen Büyükelçi ve beraberindekiler Pazar günü Arapgir’i gezmiş, tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi sahibi olmuştu. Reyhan tarlalarında reyhan fidesinin dikimine de katılan Büyükelçi Landrut ve beraberindekiler daha sonra Malatya’ya geçmiş, Pazartesi günü Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek Malatya’da da tarihi ve kültürel değerleri inceleyip yetkililerden bilgiler almıştı.

Arapgir ziyaretinden sonra Arapgir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı oturumunda AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’a ve beraberinde “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesi oy birliği ile kararlaştırılmıştı.

Önceki hafta Ankara’ya giden Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’u makamında ziyaret ederek hazırlanan “Fahri Hemşehrilik Beratı”nı takdim etti. Aynı ziyarette Ticaret, Ekonomi ve AB Politikaları Bölüm Başkanı Ekonomi Müsteşarı Bartosz Przywara ile Avrupa Birliği Basın Müşaviri Miray Akdağ’a da hazırlanan beratları teslim edildi.

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun ziyareti sırasında ayrıca ilçemizle ilgili devam eden ve düşünülen projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunulurken bu projelere destek konusunda da görüşmeler yapıldı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un ilçemize tekrar gelmesi konusunda yapılan davet olumlu karşılandı.

 

https://malatyapencere.com/nikolaus-meyer-landrut-dan-arapgir-ziyareti/

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi